Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
Park maszynowy


Kolbus DA 260
__

Kolbus DA 260 to profesjonalna maszyna zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami dla drukarń dziełowych. Niezawodna, szybka, efektywna, pozwala na uzyskanie doskonałej jakości produktu końcowego oraz wysoką wydajność produkcji. Kolbus DA 260 w jednym cyklu roboczym osiąga do 40 taktów/min. Maszyna jest wykorzystywana m.in. do produkcji okładek z prostymi i okrągłymi narożnikami

- okładek segregatorów
- okładek twardych z lustrem
- okładek wieloskrzydłowych
- pudełek

Zakres grubości tektury od 0,8 mm do 3,00 mm

+


Kolbus DA 260


Prontotec PT 1000
__

Prontotec PT 1000 to automatyczna maszyna służąca do zawieszania bloku w twardą okładkę, prasowania i wypalania rowka, stosowana do oprawy książek, albumów, kalendarzy i notesów. Doskonale sprawdza się zarówno w produkcji seryjnej, jak i pojedynczych egzemplarzach.

+


Prontotec PT 1000


Kolbus PE
__

Automat do tłoczeń. Szerokie spektrum możliwości pozwala na zastosowanie różnych metod w zależności od oczekiwań Klienta. Wśród dostępnych opcji są m.in.: tłoczenie folią, tłoczenie ślepe i plastyczne. Indywidualne dopasowanie do różnego rodzaju materiałów jest osiągane poprzez bezstopniową regulację temperatury, nacisku (głębokości) tłoczenia.

+


Kolbus PE


Vacomat 2000
__

Maszyna do produkcji okładek z okrągłymi narożnikami oraz okładek elastycznych (flexi), co gwarantuje najwyższą jakość wykonania okładki z minimalnym zawinięciem (5mm)

+


Vacomat 2000


Automat do montażu gumek
__

Automat do montażu gumek ma swoje zastosowanie w produkcji kalendarzy i notesów. Urządzenie zapewnia wydajną i dokładną pracę, wpływając na skrócenie czasu realizacji usługi oraz doskonały efekt końcowy. Automat można zaprogramować na określoną szerokość gumki, dopasowaną do danego modelu produktu.

+


Automat do montażu gumek


Automat do szycia wzorów / obszywania okładek
__

Automat do szycia wzorów i obszywania okładek do kalendarzy czy notesów doskonale radzi sobie zarówno z modelami z prostymi, jak i z okrągłymi narożnikami. Urządzenie samo dopasowuje się do formatu i obszywa okładkę z czterech stron. \
Automat można wykorzystywać także do naszywania wzorów na okładkach. Jest to doskonałą formą znakowania produktu.

+


Automat do szycia wzorów / obszywania okładek


Szycie paszportowe/dowodowe oraz na tzw. sztych
__

Automat przeznaczony do wykonania przeszycia ozdobnego przez grzbiet, a także przez blok (tzw. Szycie na sztych) wraz z ryglowaniem końcówek nici. Maszyna stanowi ważne uzupełnienie parku maszynowego Javro Group.

+


Szycie paszportowe/dowodowe oraz na tzw. sztych


Zaokrąglanie narożników bloku
__

Zaokrąglamy za „jednym uderzeniem” – jeden narożnik. Zaokrąglanie może mieć promień 3, 5, 7 mm, maszyna ma napęd elektryczny.

+


Zaokrąglanie narożników bloku


Urządzenie do personalizacji
__

Półautomatyczna maszyna do tłoczenia (najczęściej) imienia i nazwiska metodą hot-stampingu. To doskonały sposób wykorzystywany w celu personalizacji produktów. Urządzenie pracuje z dużą precyzją.

+


Urządzenie do personalizacji